Videospot školske himne Ivanino klupko premijerno prikazan na Danu škole

U našoj školi snimljen je videospot za školsku himnu koju izvodi školski bend. Projekt je ostvaren uz financijsku potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih, Hrvatskog audiovizualnog centra i Hrvatskog filmskog saveza. Vodila ga je učiteljica likovne kulture Martina Đerđ u suradnji s učiteljicom hrvatskoga jezika Tomislavom Albertović.
Snimanje je počelo 14. travnja, a završilo je prije Dana škole, 29. svibnja. Toga je dana videospot prvi put prikazan učenicima, učiteljima i gostima.
U izradi videospota sudjelovale su učenice 8.a razreda Marijeta Turkalj, Ivana Božić i Mirna Hodak. U igranim scenama glumili su učiteljica Matea Kopić, učitelj Ivan Dejanović te učenici 1.b razreda Ivano Dekanić, Fran Klišanić i Laura Turi.
Posebnost ovog projekta je što je u njemu sudjelovala gotovo cijela školska zajednica. Učenici svih razreda, učitelji i ostali djelatnici zajedničkim su radom pokazali koliko su važni suradnja, zajedništvo i ponos na svoju školu. Projekt je potaknuo suradnju među različitim generacijama učenika i djelatnika te pridonio stvaranju pozitivnog školskog ozračja.
Videospot će ostati trajna uspomena i predstavljati školu, njezinu tradiciju i vrijednosti. Ujedno će biti poticaj za nove medijske i filmske projekte koje će buduće generacije učenika moći nastaviti.
Videospot za našu himnu možete pogledati na poveznici: https://www.youtube.com/watch?v=vW4FobRwAv8
Matej Galović



