Naši učenici na natjecanju iz robotike postigli odlične rezultate 

 

   Dana 11. veljače 2023. godine u našoj se školiodržalo  natjecanje iz robotike starijih i mlađih natjecateljskih grupa iz različitih osnovnih škola i udruga regije Vinkovci. Organizator natjecanja bio je Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM), a naša  je škola bila škola domaćin.  Na natjecanje je došlo ukupno devet natjecateljskih grupa. Četiri grupe su bile mlađe dobne skupine (od 1. do 5. razreda) te pet grupa starije dobne skupine (od 6. do 8. razreda) iz različitih osnovnih škola i udruga regije Vinkovci.

   Croatian Makers liga je inače dio projekta Croatian Makers koji je 2014. godine pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM). Cilj Lige je omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu. Platforma na kojoj se odvija liga je edukacijski robot micro:Maqueen Plus na bazi micro:bita. Ova školska godina,  2022. / 2023.,  sastoji se od pretkola i četiri natjecateljska kola. Treće natjecateljsko kolo odvija se kao fizičko, dok su preostala natjecateljska kola “online”. Nakon završetka natjecanja najbolje rangirana ekipa ide na državno natjecanje “Superfinale Croatian Makers lige” koje će se održati u Zagrebu. Naša škola je sudionik projekta od 2017. / 2018. godine. 

Rezultati natjecanja:  

Naša mlađa dobna skupina  osvojila je 1. mjesto 

Starija dobna skupina  osvojila  je 2. mjesto 

Starija skupina: 

Jakov Aladić 

Bartol Bićanić 

Lovro Rukavina 

Arsen Turkalj 

 

Mlađa skupina: 

Jakov Markobašić 

David Bičanić 

Petar Jurić – Katunić 

Jakov Majher 

Tena Šebalj

 

Kategorija: