Hvalevrijedna akcija učenika naše škole

Pomoć bolesnima i oboljelima je svakako potrebna i uvijek je dobrodošla, stoga se naša škola odlučila uključiti u tu dobrotvornu akciju i učiniti dobro djelo.
PLASTIČNIM ČEPOVIMA DO SKUPIH LIJEKOVA: pomoću ove plemenite akcije UOLL (Udruga oboljelih od leukemije i limfoma) za svaki kilogram plastičnih čepova dobije 1.20 kn i tako sufinancira kupnju skupih lijekova za članove Udruge.
Naša je škola ovaj projekt shvatila ozbiljno pa smo pokrenuli akciju prikupljanja plastičnih čepova. Naši učitelji su educirali nas učenike o projektu, a na satovima Učeničke zadruge „Domaći“ izradili smo spremnike te ih postavili po hodnicima škole, a jedan je odnesen i u Dječji vrtić Bambi kako bi se sakupilo što više čepova.
Nakon dužeg vremena marljivog skupljanja stigao je dan brojanja i slanja čepova – skupljeno je preko 40 kilograma.
Osnovna škola Ivane Brlić – Mažuranić je još jednom dokazala kako uz malo truda i rada možemo učiniti nešto dobro za one kojima je to potrebno!

Petra Vidaković, 8.a

Kategorija: