Naša škola sudjelovala u Robodanu

   Dana 21. listopada u  vinkovačkoj  Tehničkoj školi Ruđera Boškovića održan je drugi tzv.  Robodan,  dan posvećen robotima i robotici.

   Na Robodanu se moglo vidjeti  pregršt zanimljivih programa koje su za posjetitelje priredili učenici i njihovi mentori;  na primjer, prikaz rada na 3 D pisačima, mogućnosti koje pruža korištenje robotske ruke u industrijskoj robotici i korištenje robota u svakodnevnim zadacima. Učenici  su imali priliku uživo vidjeti kako sve to funkcionira pa je mnogima ovo iskustvo bilo vrlo dragocjeno i zanimljivo.     

   Napomenut ćemo još kako se među prezentatorima našao i naš nastavnik tehničke kulture i informatike Ivan Dejanović koji je s učenicima naše škole koji pohađaju izvannastavnu aktivnost robotike prezentirao rad svojih robota. 

Elena Nestić

Kategorija: