Projekt “STEM u zajednici”

Ovih su dana učenici naše škole mogli  primijetiti novi robot koji se nalazi u školskom holu i kojim su mogli upravljati. Tu je opremu donirao Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM) kroz projekt ”STEM u zajednici”, a provodit će se u sklopu Croatian Makers lige.

Naša škola i ove godine sudjeluje u Croatian Makers ligi u sklopu koje smo dobili 5 micro: Maqueen robota upravljanih pomoću micro bitova te „STEM box“ stol namijenjen svim učenicima ustanove da se okušaju u svijetu robotike. „STEM box“ su sklopili i stavili u upotrebu učenici koji idu na robotiku pod vodstvom nastavnika Ivana Dejanovića.

Do sada su financirana 44 projekta, a među njima je i IRIM-ov projekt ”STEM u zajednici.” Ovim  se projektom planira opremiti knjižnice, osnovne škole i udruge STEM opremom, educirati nastavnike i druge mentore o korištenju edukacijskih tehnologija i metoda motiviranja djece za ulazak u STEM te provesti STEM radionice robotike s fokusom na ruralna i manja mjesta.

Tena Šebalj

 

 

 

Kategorija: