U okviru projekta Kadar prevencije snima se kratki igrani film Nije loše vani

Naša škola ove je godine sudjelovala u projektu Kadar prevencije, preventivnom programu koji financira Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih. U sklopu projekta snimljen je kratki film Nije loše vani u kojemu su glavne uloge imali učenik 7. razreda Fran Barišić, učiteljica engleskoga jezika Matea Kopić i učitelj tehničke kulture Ivan Dejanović.
Snimanje je počelo 5. svibnja u kući u Andrijaševcima. Tamo su snimljene prve scene filma, a vanjski kadrovi snimani su na školskome igralištu. Tijekom snimanja vladalo je vrlo ugodno i veselo ozračje. Iako nisu profesionalni glumci, Fran, učiteljica Matea i učitelj Ivan odlično su se snašli pred kamerama i ponašali se kao pravi profesionalci.
Ovo je snimanje bilo posebno i zato što je naša novoosnovana filmska družina prvi put koristila novu filmsku opremu. Filmsku družinu vodi učiteljica likovne kulture Martina Đerđ. Nova oprema omogućila nam je kvalitetnije snimanje, a članovi družine imali su priliku naučiti mnogo novih stvari o filmu i radu iza kamere.
Premijera filma održana je 12. lipnja, posljednjega dana nastave. Učenici i učitelji s velikim su zanimanjem pogledali film, a nakon projekcije publika je glumce i autore nagradila velikim pljeskom. To je bio dokaz da se sav trud tijekom snimanja isplatio.
Nadamo se da će naša filmska družina uskoro snimiti još mnogo uspješnih filmova.
Jakov Majher


