U sedmom je mjesecu naše selo pogodila  velika i strašna oluja. Bila  je snažna, puhao je jak vjetar i kiša je pljuštala. Vjetar je napravio veliku štetu na kućama; srušio je crijepove s krovova, porušio drveće, promijenio sliku sela, uništio gotovo sve što su ljudi zadnjih godina napravili; uništen je i adrenalinski park pokraj naše škole koji je nedavno napravljen i u kojem su djeca rado boravila. Bilo je štete i na našoj školi u koju je na nekim mjestima procurila voda.

Svi pamte taj dan, znaju gdje su bili i što su radili kada je stigla velika oluja. To nas je potaknulo da razmislimo o prirodi oko nas, o klimatskim promjenama koje su svake godine sve izraženije. Kakva nas budućnost očekuje? Je li kasno da se trgnemo i promijenimo svoj odnos prema prirodi? Kako o prirodi i velikim promjenama koje su u njoj događaju razmišljaju mladi? Jesu li spremni mijenjati stvari kako bi živjeli bolje? Na ta i slična pitanja pokušat ćemo odgovoriti u našoj Temi broja. I zato – čitajte!

Ana Markobašić